Звіт зоологів



 В Криму різноманітний тваринний світ. Найбільш поширені серед тварин такі: олень, козуля, муфлон, борсук, орлан-білохвіст, чорний гриф, білоголовий сип. У річках є струмкова і райдужна форель. Багато тварин Криму занесено до Червоної книги. Це і сип білоголовий, і гриф чорний, і орлан — білохвіст. У Криму живуть до 10 пар сипів, а орланів залишилося тільки кілька пар. Науковцями проводиться велика робота зі збереження та збільшення видів рослин і тварин. На території Криму діють чотири заповідники: Ялтинський, мис Мартьян, Кримський і Карадагський,
Лебідь – шипун– водоплавний птах. У дорослих птахів біле оперення, дуже довга шия, витягнуте тіло, середнього розміру голова з оранжево – червоним дзьобом, в основі якого знаходиться характерний чорний наріст. Шипуном цей вид названо через звук, який птах видає, коли роздратований. 




Леопардовий полоз найкрасивіша і найрідкісніша змія Криму і України. Доросла змія зверху сірого,світло – бурого або світло – коричневого кольору, а живіт світлий. Голова з чітким чорним візерунком. Довжина не більше 1 м. Свою назву отримав за характерні коричневі плями і смуги, окантовані чорним. Місця перебування : кам’янисті схили,зарослі грабом східним та дубом пухнастим, сухі яри із заростями шипшини,глоду. Активний теплої пори року. Веде нічний спосіб життя. Живиться гризунами,дрібними птахами, ящірками. Полоза занесено до Червоної книги України.

Жовтопузик – рідкісна тварина, занесена до Червоної книги. Живе він у сховищах, в пустотах, під камінням, у корінні кущів, в норах гризунів. Це є одна з найбільших безногих ящірок. Довжина тіла сягає до 1 метра. Має забарвлення від жовто – сірого до червоно – бурого.





Гриф чорний – дуже великий птах. Він має найбільші розміри серед соколоподібних фауни України. Довжина тіла – до 115 см, розмах крил – до 3 метрів, маса – до 12 кг. Виглядають ці птахи не дуже приваблипальцями. Дорослі птахи темно – бурі, комір навколо шиї і пух на шиї – світло – бурі. 
Гриф – хижа птиця,але це не зовсім точно. Птах рідко нападає на тварин,віддаючи перевагу падалі. Утворює постійні пари. Свої величезні гнізда завжди влаштовує на деревах. Чисельність грифів надзвичайно низька і не перевищує декілька пар. Свого часу на цього хижого птаха дозволили масове полювання. Тож нині їхня кількість знизилась до мінімуму. Тому чорний гриф занесений до Червоної книги.









Немає коментарів:

Дописати коментар